Historici.nl





Symposium – Gender & Emoties 

9 nov 2018
Van 14:00 - 17:30uur
Gent

Historische perspectieven

9 november 2018
14:00 – 17:30
Gent, Faculteitsbibliotheek L&W (Rozier 44)

Op vrijdag 9 november 2018 vindt aan de Universiteit Gent het symposium ‘Gender en Emoties. Historische perspectieven’ plaats. Ter gelegenheid van de najaarseditie van Historica, tijdschrift voor gendergeschiedenis, presenteren vijf sprekers hun onderzoek in sociale, culturele en politieke geschiedenis van gender en emoties.

Keynote: Tine van Osselaer (UA)
Het kussen van Anne Catherline Emmerick. Materiële cultuur en de geschiedenis van emoties: een verkenning

Carola Verbraak (UA)
‘Ik ben heel content dat mijn zoontje bij mij is.’ Emoties en moederschap in brieven van minderjarige delinquente meisjes
in België (1920-1927)

Cor de Vries (VU)
Gespierde zielen, sterke hartstogten. Johannes Lublink (1736-
1816), gevoelens, genootschappen en revoluties in de
achttiende eeuw

Maarten Zwiers (RUG)
Mannelijkheid, emotie en regio. De ‘good old boy’ als
protagonist van het naoorlogse conservatisme in Nederland en
de VS (1945-1980)

Yuri van Hoef (UU)
Politieke vriendschap: persoonlijke betrekkingen tussen
staatshoofden en het einde van de Koude Oorlog (1982-1993)

Info & inschrijvingen: Laura.Nys@UGent.be

Voor meer informatie, kijk op de website .

Historici.nl
Het KNHG is de grootste organisatie van professionele historici in Nederland. Het biedt een platform aan de ruim 1100 leden en aan de historische gemeenschap als geheel. Wordt lid van het KNHG.
Historici.nl
Terug naar de bron: de geschiedenis ontrafeld met nieuwe technologie. Dat is de missie van het Huygens ING, een onderzoeksinstituut op het gebied van geschiedenis en cultuur.