Vacature: Promotiebeurs voor leraren
Waarvoor
Leraren uit het primair, voortgezet, middelbaar beroeps-, hoger beroeps- en speciaal onderwijs kunnen een beurs krijgen voor een promotieonderzoek. Het doel is de opgedane kennis en onderzoekservaring direct ten goede te laten komen aan de onderwijspraktijk. Ook verhoogt een groter aantal gepromoveerde leraren voor de klas de kwaliteit van het onderwijs en versterkt het de aansluiting tussen universiteiten en scholen.
U kunt een promotiebeurs aanvragen voor elk onderzoeksonderwerp. Wel moet u kunnen aangeven welk belang het onderzoek heeft voor uw eigen onderwijspraktijk of het onderwijs in bredere zin.
Voor wie
U moet een aanstelling voor onbepaalde tijd hebben en op het moment van de sluitingsdatum voor het indienen van een aanvraag minstens een jaar in dienst zijn bij een onderwijsinstelling gefinancierd door het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap of Economische Zaken. Leraren die al gestart zijn met een promotieonderzoek kunnen ook reageren. Vrouwelijke leraren worden nadrukkelijk uitgenodigd een aanvraag in te dienen.
Wat aanvragen
Met de promotiebeurs kan gedurende een periode van maximaal vijf jaar (met ingang van de rondes 2016) een vervanger worden aangesteld voor de helft van uw contractomvang, met een maximum van 0,4 fte vrijstelling.
Wanneer
De deadline voor de tweede ronde in 2016 is dinsdag 6 september (14.00 CET).
Zie voor meer informatie, de call for proposals en het aanvraagformulier de website van NWO.